yeni kimlikler

Uzun yıllardan beri cüzdanlara sığmayan, kocaman nüfus cüzdanlarından kurtulmanın haberlerini beklerken bu aşamada yeni kimlik dağıtımı haberleri geliyor yıllardır. Ancak henüz dağıtmayı beceremedi bakanlık maalesef. Son günlerde gelen haberlerde ise pilot il olan Kırıkkale’de yeni kimlikler dağıtılmaya başlanacağı duyruldu. Peki İstanbul için ne zaman?

YENİ KİMLİKLER İSTANBUL’DA NE ZAMAN VERİLECEK

Yeni kimlik başvurusu İstanbul için her nüfus ilçe müdürlüğü tarafından yapılacak. Öncelikle bilmeniz gerekenler, yeni kimlik vergi ve harçlarını bankaya ya da maliye veznesine yatırmakla başlayacak. Daha sonra İstanbul yeni kimlik başvuru randevusu – yeni nüfus cüzdanı randevu alma işlemi yaparak bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğüne gidip kimlik çıkarma işlemlerini yapabileceksiniz. Bağlı olduğunuz nüfus müdürlüğü, ikametgah adresinizin (Mernis adresi) bulunduğu ilçenin nüfus müdürlüğüdür. İlçe nüfus müdürlükleri genel olarak kaymakamlık binalarında yani hükümet konakları içerisinde yer almaktadır.

İstanbul’da yeni kimlik dağıtımı – İstanbul yeni nüfus cüzdanı verilen ilçeler: Avrupa Yakası: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu Anadolu Yakası: Adalar (Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada), Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

*** istanbul yeni kimlik kartı randevu hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.