müze kart

Bundan birkaç yıl önce Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzeleri yalnızlıktan kurtarma amacıyla başlatılan Müze Kart uygulaması ile vatandaşlar ilgi gören müzeler ve ören yerleri haricinde, alacakları tek Müze Kart ile hem ziyaret etmek istediği müzeleri hem de genelde ilgi çekmeyen diğer müzeleri de gezebiliyor. Müze Kart’ın öğrenciler için olan versiyonu da var peki Öğrenci Müze Kart başvurusu nasıl yapılır? Nereye yapılır?

2016 ÖĞRENCİ MÜZE KARTI İÇİN GEREKLİ BELGELER VE EVRAKLAR

Müzekart başvurusu yapmak için gerekli tek şey, öğrenci kimlik kartı. Okuduğunuz okuldan lise ya da üniversite ya da enstitüden size verilmiş olan öğrenci kimlik kartı ya da öğrenci kimliğiniz yoksa öğrenci belgesi ile giriş yapmak istediğiniz müzenin gişesinde hemen Müze kartınız hazırlanarak size teslim ediliyor. Müze kart fiyatları ve ücretleri yıldan yıla değişiklik gösterebiliyor ama bu ücreti bir kez ödüyorsunuz ve son kullanma tarihine kadar bir daha ödeme yapmıyorsunuz. Tabii Müze Kart’ın geçmediği müzeler ve ören yerleri de var. Geçmeyen yerler yani yeniden para ödemek zorunda olduğunuz yerler ise merak edilen, ilgi duyulan yerler. Bu yüzden de çok fazla avantajlı bir kart olmadığını söylemek yerinde olur.

*** 2016 Öğrenci müzekart fiyatı hakkında sormak ya da söylemek istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazdıklarınız, anında yayınlanır.